Dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek istiyorsun ama bunu nasıl yapacağını bilmiyor musun? Öyleyse sana bir davetimiz var: Doğanın bir parçası olduğumuz gerçeğini yeniden hatırlamak, uluslararası yeşil düşüncenin temellerini kavramak, ekolojist değerleri benimsemiş insanlarla tanışmak, birlikte şarkı söylemek, denize girmek, bol bol kahkaha atmak ve en önemlisi, dünyanın sorunlarına doğanın da haklarına saygı duyan çözümler bulmak isteyen büyük bir ailenin parçası olduğunu görmen için seni Yeşil Kamp’a davet ediyoruz. Hadi, topla sırt çantanı! 
Kampa katılmak için bit.ly/yesilkampbasvuru adresindeki formu doldurman gerekiyor. Kamp programı son halini aldığında katılımcılara mail yoluyla duyuracağız.
Ulaşım: Bulunduğunuz yerden Çanakkale Ayvacık otogarından Bektaş Köyü’ne kalkan (Gülpınar) dolmuşlara biniyorsunuz. Bektaş köyü girişine gelince bizi arıyorsunuz, biz gelip sizi alıyoruz. 26 gecesi için Truva Turizmin birkaç opsiyonu var, 23.00-02.00 saatleri arasındaki otobüslerden tercih yapabilirsiniz. Bilet aldıktan sonra Ayvacık’a geliş saatinizi bize (cihat@yesildusunce.org) bildirirseniz gerekli katılım olduğu takdirde Cumartesi sabah saatlerinde servis ayarlayacağız.Son Gemi’nin facebook sayfasını görmek için tıklayın
FACEBOOK ETKİNLİK SAYFASI İÇİN TIKLAYIN
Ücretler (Günlük):
Kamp Çadırı (2-3 kişilik) – 40 TL (Kaç kişi kalırsa arasında bölüşecek)
Kendi Çadırıyla Gelen – 15 TL
Yemek: 50 TL (3 öğün, vejetaryen)
* Yeşil Kamp’a katılım ücretsizdir. Yukarıda belirtilen ücretler Son Gemi’ye ödenecektir.
Yeşil Kamp’ta konuşulacak başlıklar;
  • Nasıl bir yeşil hareket 
Yeşil hareket nasıl doğdu, nasıl kitleselleşti ve nasıl iktidarları etkilemeye başladı? Bu deneyim Türkiye’ye nasıl aktarılabilir? Karşılaştırmalı değerlendirmelerle yol haritaları belirliyoruz.
  • Konsensüs’ün inşası
Katılımcı bir demokrasinin, çoğulculuğun, özgürlüğün, eşitliğin, dayanışmanın karar alma yöntemi olan konsensüsü tartışmaya davet ediyoruz…
  • Tanışma, Yeşil Dil ve Çöp Dönüştürme Atölyesi
Mevcut dil şiddetin, kapitalizmin ve erkek egemenliğinin diliyse, o dili konuşmuyor, kendi dilimizi üretiyoruz. Kampta çıkardığımız çöpleri dönüştürerek sıfır atık çıkartmaya çalışıyoruz. En başarılı katılımcıyı ödüllendiriyoruz.
  • İnsan Hakları vs Doğa Hakları
İnsanı merkezine alan ideolojilerin sonunda geldiğimiz yer ekolojik kriz. Bizi yaşatan dünyamızı öldürüyoruz. Peki farklı bir bakış açısı mümkün mü? İnsanı yüceltmeyi bırakıp doğayı merkezine alan yeni bir düzeni beraber düşünüyoruz.
  • Yeşil Feminizm 
Erkek egemen düzene karşı mücadele eden kadınlar insanın doğa üzerindeki egemenliğine karşı da bir araya geliyor. Yeşil hareket ve feminizm mücadelelerini hangi temeller üzerinde ortaklaştırıyor? Neden bu birliktelik önemli? Hep beraber tartışıyoruz.
  • Gıda Politikaları 
Endüstriyel gıda üreticilerinin kirli oyunlarına karşı bir uyanış devam ediyor. Temiz, aracısız, hormonsuz, GDO’suz bir üretimi mümkün kılmanın yollarını araştırıyoruz.
  • Yeşil Düşünce, Teknoloji Karşıtlığı ve Alternatif Tartışmaları
Ekolojik krizin en önemli nedenlerinden biri olan teknoloji bizi bu krizden çıkartan bir araca dönüşebilir mi? Teknoloji ve tüketim arasında nasıl bir bağ var? Yeşillerin üzerinde en çok tartıştığı konulardan biri olan teknolojiyi masaya yatırıyoruz.
  • Hayvan Hakları
Mevcut hayvan hakları kavramı hayvanların haklarını korumak için yeterli mi? Hayvanları insanlardan ayıran özellikler ne? İnsan hakları hayvan haklarını da kapsayacak şekilde genişletilebilir mi? Hayvan haklarıyla ilgili beyin açıcı bir tartışmaya hazır olun.
  • Yeşil Hareketin Ekonomik ve Ekolojik Krizlere Çözümü
Dünyanın içine girdiği ekolojik ve ekonomik krizin kaynağı olan mevcut ideolojiler tıkandı. Çözüm üretemiyorlar. Yeşillerin ise çözümleri var! Bunlar ne? Nasıl hayata geçebilir? Hayata geçmelerinin önündeki engeller nasıl aşılır? Yeşil kamptan ayrılırken umudu yeşertmeye başlıyoruz.
​​
İletişim için cihat@yesildusunce.org adresine yazabilirsiniz.