Akademi susmuyor, dersler devam ediyor!

Yeşil Düşünce Derneği’nin düzenleyeceği Bahar Dersleri’ni ilkinde dersleri OHAL KHK’leriyle üniversitelerinden uzaklaştırılan hocalarımız veriyor!
Kuruluşumuzdan bu yana yeşil düşüncenin daha geniş kitlelere aktarılması için daha sağlıklı bir dünya, daha nitelikli bir demokrasi ve daha iyi bir geleceği birlikte yaratmak amaçlarıyla çevre, ekoloji, hayvan özgürleşmesi, şiddetsizlik, toplumsal cinsiyet, insan hakları, demokrasi, yeşil ekonomi gibi pek çok konuda Yeşil Politika Okulları yapıyoruz. Bahar Dersleri’yle yeni bir amacımız daha var; haksız ve hukuksuz şekilde derslerinden alınan, öğrencilerinden koparılan hocalarımızla dayanışmak!
Bu seneki Bahar Dersleri’ni onlar verecek ve böylece dersler, sadece okuldaki öğrencileriyle değil, farklı kesimlerden insanlarla devam edebilecek.
9 Mart’ta başlayacak dersler Yeşil Düşünce Derneği’nin Beşiktaş’taki mekânında yapılacak ve iki ay sürecek. Programın ayrıntıları ve kayıt olmak için gerekli bilgiler aşağıda.
Bahar derslerinde buluşmak üzere…
NOT: Mekânımız 30 kişi kapasiteli olduğundan katılım için kayıtlı ve teyitli kişilere öncelik verilecektir. Gelmediğiniz takdirde bir başkasının gelmesini de engelleyebileceğinizi göz önüne almanız ve kesin gelme durumuna göre kayıt yaptırmanız tercih sebebidir.
Sayfanın en altında kayıt formunu bulabilirsiniz… Formu görüntüleyemiyorsanız ŞURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

2017 Mart Programı:
09 Mart 2017 Perşembe, Saat 19.00 | HÜLYA DİNÇER – Geçmişle Yüzleşme: İmkânlar ve Sınırlar
16 Mart 2017 Perşembe, Saat 19.00 | BARAN ALP UNCU – Çevre Hareketlerinden İklim Adaleti Hareketine
23 Mart 2017 Perşembe, Saat 19.00 | NİLAY ETİLER – Sağlık Etki Değerlendirmesi
30 Mart 2017 Perşembe, Saat 19.00 | ELÇİN AKTOPRAK – Ulus Nedir? Azınlık Kimdir?